wz
Tabula Rasa - Info Tabula Rasa - Fórum Tabula Rasa - Galerie Tabula Rasa - Ostatní Tabula Rasa - Vzkazy Tabula Rasa - Odkazy

.
.
.
8.3.2008 (10:42hod.) - PTS - Patch 1. 6. 2. 0 
Ještě neuplynulo ani pár hodin kdy se mluvilo ve Feedback Friday o Patchi 1.6 a už nám ho naservírovali na Test Server. Co je obsahem se můžete  na oficiálních stránkách nebo u nás na fóru a rovnou si je možné o něm .
.
.
.
7.3.2008 (23:06hod.) - Oficiální - Feedback Friday
S pátkem přichází další odkryté informace od vývojářů v podobě a tentokráte se to týká Patche 1.6, který nás snad již brzy obdaří svou přítomností. Změny se budou dotýkat hlavně systému zkušeností a to například díky úpravám násobičů (multiplier). Přibude další nová featurka a to Global CP Tokens, které umožní hráčům po dobu 30 minut získávat o 50% více zkušeností (bude možné kombinovat s jinými boostery zkušeností). Dále bude skupinový bonus, takže bude výhodou chodit v partě oproti hráčům, kteří neustále hru hrají jako singleplayer. A poslední dvě nové zprávy se týkají doplnění chybových zvukových hlášek (např. když máte plný inventář a jiné podobné situace) spolu s možností přerušit různou činností nabíjení. Komentáře tradičně .
.
.
.
7.3.2008 (22:40hod.) - Web - Sekce Ostatní
Proběhlo znovuoživení sekce Ostatní (nedávno předělaná sekce Stažení). Naleznete zde sekci Video kde se v tomto okamžiku nalézají klíčová videa ze hry a jedno starší amaterské video se nalézá v druhé sekci a to ve  Stahování. Hlavně do poslední jmenované v nejbližsí době přibude další obsah, který by měl usnadnit hraní...
.
.
.
7.3.2008 (03:32hod.) - Ne/oficiální - General British na Centaurusu
o tom, kterak byl spatřen General British v Twin Pillars na EU Serveru Centaurus. Nebyl tu tentokrát jen jako děkovný Announcement v Chatu, ale přišel si prostě s hráči popovídat a něco málo nového v dobré náladě i prozradil. Naprosto radostná novina (pro mě tedy učitě!) se týká naší planety Země - ve hře určite bude (tedy alespoň to co z ní zbylo)! Ještě se však neví (na to je to až moc čerstvé) zda se obsah objeví jako placený datadisk či snad bude normálním způsobem do hry implementován Patchem. Dále mluvil o Stealth Armoru, že již brzy bude mít využití i v (konečně!) PvP. A poslední o čem se podělil - PAU (Personal Armor Unit, osobní brnění) bude mít vlastní Skilly a Ability. Rozčarovávati se je možno .
.
.
.
7.3.2008 (03:13hod.) - Web - Sekce Logos
Nyní je již sekce Logos kompletně doplněna o všechna Logos, které se ve hře vyskytují a tudíž nikomu nemůže uniknout ani jedno jediné. U všech lokací Logos bude i mapa (nyní pouze u počátečních 5 lokací), ale to však až později a to i spolu s poznámkami ke každému Logos pro snadnější orientaci v terénu.
.
.
.
29.2.2008 (21:08hod.) - Oficiální - Feedback Friday
A máme tu po týdnu opět . Zde nám autoři ukazují jejich nejbližsí plány a základní strukturu naplánování pro implementaci nových features. Nejdříve se zde nachází konstatování týkající se  řešení různých problémů jež  všichni svorně nesnáší a to bugů (jejich napravování prý zabere 1/3 všeho času). Následuje vyjmenování nejatraktivnějších novinek, které nás velmi brzy čekají. Jako první je klanem vlastněné CP (Clan Owned Control Points), dále možnost velení (Command Opportunity) a na konec všemi očekávaný osobní obrněný oblek (PersonalArmorUnit, PAU). Neminou ani zlepšení uživatelského prostředí a po sociální stránce (klan, pošta a jiné) také nebudeme časem ochuzeni. Další důležité změny v balanci jak PvE tak PvP pokračují neustále. Jiná vylepšení drobnějšího rázu (např. nedávné odlišení nábojů apod.) jsou samozřejmostí.  můžete u nás na fóru...
.
.
.
28.2.2008 (13:44hod.) - Oficiální - Hotfix Applied
Jak bylo oznámeno včera večer tak se také dnes stalo. Vyšel tedy malý a ten obsahuje:  
.
- Respec pro třídu Spy
- Po změně herního rozlišení na specifické rozlišení (příklad: 1280x768 (Wide)) stačí opustit klienta a restartovat a kurzor se změní na TR kurzor. 
- Kliknutím na herní obrazovku kurzorem se již nezmění velikost obrazu klienta.
- Restartování klienta po změně rozlišení již nezpůsobí reset herního rozlišení na 1158x864.
.
Některé klienty, které mají nastavený full screen a rozlišení 1280x960 nebo vyšší se nemusí správně zobrazovat. Stále zjišťují chybu, která to způsobuje a afektuje pouze některé grafické karty a mohou být chybou daných ovladačů pro ně. Pokud máte tuto chybu, ujistěte se, že používáte nejaktuálnější ovladače. Pokec možný .
.
.
.
27.2.2008 (20:32hod.) - Oficiální - Upcoming Hotfix
Je zde ohledně připravovaného rychlého zašití již níže popisovaných potíží po aplikaci Patche 1.5. Obsahovat bude Respec pro Spy, dále opravení chyby způsobující resetování hráčovo nastavení a nakonec oprava rozlišení, které se nezobrazuje správně (a také chybu kurzoru). Není ještě určený čas pro vypuštění tohoto fixnutí, jelikož se musí vše důkladně otestovat. Slibují však, že to bude co nejbezpečněji rychle.
.
.
.
27.2.2008 (06:13hod.) - Oficiální - Respec Wanted
S Patchem 1.5 měl být i Respec pro třídu Spy (špión), ale nestalo se tak a tvůrci hledají chybu. Vývojáři nás také s příchozím Patchem 1.6 a tou je možnost kdykoliv měnit podle libosti Atributy a Skilly přímo "za běhu"! Záměr je takový, že by se upustilo od odměn na CP (kontrolní body o které neustále bojují hráči s NPC), kterými jsou recepty (za určitý počet nasbíraných Attack/Defense Tokenů) a nahradilo by se je takzvanými Respec Tokeny. Hráč tím získá možnost vyzkoušet daleko více možností a to prakticky kdy se mu zachce (ubránit či zabrat CP je zde denní chleba).
.
.
.
27.2.2008 (06:05hod.) - Oficiální - Resolution Issues with 1. 5
Zde jsou další po aplikování Patche 1.5. Momentálně je to pouze jako hrubá náplast, ale již se pracuje na oficiální záplatě, která bude co nevidět.
.
.
.
26.2.2008 (17:40hod.) - Oficiální - Clan Issue Fixed
Netrvalo dlouho a vývojáři o nápravě chyby týkající se klanu, která vznikla po aplikování Patche 1.5.
.
.
.
26.2.2008 (16:25hod.) - Oficiální - Patch 1. 5. 4. 0 
Během dnešní odpolední údržby byl zprovozněn na Live Serverech Patch 1.5. Dopoledne jsem avizoval video, které popisuje změny AI v tomto updatu a ani jsem netušil jak rychle tento Patch na Live Servery dorazí... k němu naleznete na našem fóru. Po tomto Patchi se vyskytly problémy s klanem a grafikou. Vývojáři nás budou o nápravách a to snad co nejdříve.
.
.
.
26.2.2008 (10:57hod.) - Ne/oficiální - Vývojářské video s popisem AI
Jedna z neaktivnějších stránek o Tabula Rasa - zveřejnila dnes jejich . Philip Cimoch (TR Systems Designer) v něm komentuje a názorně předvádí další změny umělé inteligence, které budou následovat na Live Servery již velmi brzy a to v Patchi 1.5 (již nyní na PTS). .
.
.
.
25.2.2008 (15:27hod.) - Neoficiální - Přehled aktivních účtů MMO her včetně Tabula Rasa
Na webu je možné najít z posledních pár let, na kterém je vidět počet aktivních účtů různých MMO her a to konečně i s naší Tabulou. Ta se zde prezentuje se 130.000 aktivními hráči rozdělenými mezi 4 Servery (díky ). Pokud chcete , máte možnost.
.
.
.
25.2.2008 (15:15hod.) - Oficiální - JPN Server
Další změna, která nastane během roku je ta, že ke třem americkým a jednomu evropskému serveru přibude ještě server japonský. Kdo umí číst rozsypanou rýži, možná se dozví i víc a to přímo .
.
.
.
23.2.2008 (19:22hod.) - Ne/oficiální - The Children of the AFS update
Nevím jestli si téhle věci někdo všiml, ale nezaregistroval jsem o tom ani zmínku. Každopádně pokud zabrousíte do Media & Downloads na US webu hry do složky Concept Art tak narazíte na další odkaz na děti v Tabula Rasa. Mám dojem, jestli se nejedná o opět originální implementování squadů NPCček, které bude moct hráč od 40 levelu ovládat. Originálně vpravené další rasy v podobě hybridů již tomuto předcházely, tak bych se ani nedivil kdyby to takhle provedli se slibovanými kontrolovatelnými NPC. Toto je ale jen moje osobní myšlenka a dojem, nic oficiálního. Nicméně v té galerii, který následuje hned za návrhy hybridů (které hráč kontroluje) v položce Characters je dost výmluvný a oficiální je.
.
.
..
23.2.2008 (03:18hod.) - Oficiální - Feedback Friday
Opět tu po týdnu máme na kterých pracují vývojáři, konkrétně se to nyní týká hlavně PvP faktoru, což je jedině dobře. Hezky rozepsáno, jen aby už všechno co je tam řečeno bylo online...Případná diskuse je možná .
.
.
.
22.2.2008 (15:37hod.) - Oficiální - Update Military Surplus Issues
Info o problémech okolo Military Surplus (aukční dům) na sebe nenechalo dlouho čekat a vývojáři mají pro nás . Jakmile proběhla první transakce po 1 miliónu prodaných věcí (jedná se jen o EU Server Centaurus) tak se něco pokazilo a systém zareagoval tak, že nevydal od té chvíle nic ven. Tato chyba je již opravena a pracují na prevenci, aby se již nic podobného neopakovalo.
.
.
¨.
22.2.2008 (15:18hod.) - PTS - Patch 1. 5. 4. 0
Na Test Server dorazil v noci Patch s označením 1.5.4.0, takže neváhejte a rovnou vyrazte do zkoušení () novinek. Dočíst se o obsahu (v originále anglicky) a debatovat je možné u nás na fóru, zde je .
.
.
.
21.2.2008 (17:13hod.) - Event - Miss and Mister AFS
Luhne (thx!) z klanu Technomancia nám poslal na fórum ještě jednu a to na Event, který je něco jako volba nejhezčí ženy a muže AFS. Tady jsou .
.
.
.
21.2.2008 (16:55hod.) - Event - Staal Arena Survivors
Dnes nám na fórum frantíci (klan Technomancia) dali na Event, který pojmenovali Staal Arena Survivors (je to již po druhé a tímto thx Luhne). Kdo bude mít chuť, tak stačí mrknout na a může již nyní v pátek skočit rovnou do boje. je i oficiální oznámení na EU webu hry.
.
.
.
21.2.2008 (16:37hod.) - Oficiální - The Children of the AFS
Na oficiálním US webu hry se objevila nová položka v Game Intelu a to . Zde se nachází vyprávění o dětech, kterak se náhle objevily na velmi dobře střeženém místě (Foreas) a o jedné ženě, která byla povolána, aby se o ně postarala. Je zde i zmínka o tom, že bude potřebovat v příštích týdnech pomoci od přidělených vojáků...Copak to asi znamená?
.
.
.
21.2.2008 (14:20hod.) - Oficiální - Military Surplus Down
Od dnešního restartu serveru Centaurus byly nahlášeny problémy se systémem Military Surplusu, kdy není možné mít přístup k věcem v aukci. Vývojáři zjišťují okolnosti této chyby a dají nám vědět ihned jak to bude možné.
.
.
.
29.1.2008 (11:55hod.) - Oficiální - Patch 1. 4. 6
S radostí vám všem oznamuji, že právě byl spuštěn Patch 1.4.6. na LIVE servery. Je toho mnoho, takže doporučuji přečíst si . Hurá na klony a respec!